Všetky kategórie

Menej odpadu

Svetelný smog alebo koľko svetla naozaj potrebujeme

Životné prostredie okolo nás je od priemyselnej revolúcie neustále zaťažované sekundárnymi dôsledkami technického progresu. Na jednej strane neodmysliteľné výdobytky ako teplo, svetlo, doprava dostupné pre...

Bicykel RE:CYCLE je vyrobený z 300 kapsúl Nespresso

Švédska spoločnosť Vélosophy vyvíjala štýlový mestský bicykel RE:CYCLE dva roky, na výrobu jedného sa použije 300 použitých kapsúl z populárneho kávovaru.

Plastový odpad v riekach bude možno vďaka novému projektu minulosťou

Mladý holandský vynálezca Boyan Slat predstavil ekologické zariadenie, ktoré dokáže odstrániť plastový odpad z riek.

Výrobcovia polystyrénu sú pri recyklácii popredu

Signatári Aliancie obehovosti plastov sa zaviazali používať 10 miliónov ton recyklovaného plastu v nových výrobkoch do roku 2025

Tento recyklovateľný dom je postavený z korkových blokov

Recyklovateľný dom v anglickom grófstve Berkshire tvoria najmä korkové bloky a drevené komponenty, vďaka tomu sa dajú materiály jednoducho recyklovať, alebo opäť využiť.

Nemecký 200 tisíc-tonový problém so solárnym odpadom

  Žijeme v dobe boomu solárnych panelov ale zároveň nás začína trápiť aj problém, čo s tými, ktoré už doslúžili. Čím viac fotovoltických systémov je umiestnených na...

Tieto samozavlažovacie kvetináče sú vyrobené zo 100% recyklovaných materiálov

Samozavlažovacie kvetináče POTR Pots majú originálny dizajn inšpirovaný japonským umením origami a sú vyrobené výhradne z recyklovaných materiálov.

Britská spoločnosť vyvinula prvý biologicky rozložiteľný blister na lieky a vitamíny

Spoločnosť Wasdell Group vyvinula prvý biologicky rozložiteľný blister na lieky a vitamíny na svete, mohol by znamenať významný krok v oblasti znižovania plastového odpadu.

V Austrálii vznikne recyklačné centrum, ktoré spracuje až 90% odpadu

Najmodernejšie recyklačné centrum svojho druhu vznikne v prímorskom meste Shoalhaven a pomocou revolučnej technológie dokáže spracovať 90% odpadu z domácností v tomto regióne.

Nová metóda na zachytávanie metánu by mohla výrazne obmedziť klimatické zmeny

Zachytávanie metánu by podľa odborníkov mohlo mať  omnoho väčší dosah na znižovanie následkov klimatických zmien než vysávanie CO2 zo vzduchu.

Ikea bude pre svoje textilné výrobky od roku 2020 využívať iba recyklovaný polyester

Ikea sa dlhodobo snaží zvyšovať udržateľnosť svojich produktov a preto bude na výrobu svojich textilných produktov využívať výhradne recyklovaný polyester.

Značka SodaStream bojuje za čistejšie Slovensko

Problém s odpadom sa týka celej planéty a nevyhýba sa ani Slovensku. Označenie ekologická kríza vedci nahrádzajú pomenovaním ekologická katastrofa. Ak ľudstvo nezačne podnikať kroky pre záchranu...