Všetky kategórie

Zelená architektúra

3 dôvody, prečo prejsť na zelenú elektrinu

Patríte medzi ľudí, ktorí sa snažia žiť ohľaduplne k životnému prostrediu? Možno medzi vaše každodenné aktivity patrí triedenie odpadu, využívanie verejnej dopravy, neplytvanie energiami a potravinami, nosenie...

Ako nám pomôžu vonkajšie žalúzie pri týchto horúčavách?

Spravidla platí, že v takýchto horúčavách nám vnútorná teplota v rozmedzí 21-24°C až tak nevadí. Keď sa však vonkajšia teplota šplhá nad 30°C a viac,...

Na holandskom týždni dizajnu využili pavilón, vyrobený z mycélia

Pavilón, ktorý na dizajnovom podujatí dočasne slúži ako výstavný priestor, tvorí drevený rám, potiahnutý panelmi z mycélia húb.

V Prahe vyrastie najvyššia budova v Českej republike

Najvyššia budova Česka by mala mať 135 metrov a na jej návrhu sa podieľal aj známy český sochár David Černý a architekt Tomáš Císař.

Najsevernejšie položená energeticky pozitívna budova sa nachádza v Nórsku

Energeticky pozitívna budova v nórskom meste Trondheim je najsevernejšie položenou budovou svojho druhu.

Tento recyklovateľný dom je postavený z korkových blokov

Recyklovateľný dom v anglickom grófstve Berkshire tvoria najmä korkové bloky a drevené komponenty, vďaka tomu sa dajú materiály jednoducho recyklovať, alebo opäť využiť.

Moderný bungalov v Holandsku získava všetku potrebnú energiu zo slnka

Bungalov s názvom Eco Villa sa nachádza neďaleko holandského mesta Utrecht, na sídlisku Houten, ktoré je takmer bez áut.

Pasívny dom v Londýne nemá žiaden vykurovací systém

Pasívny dom v londýnskej časti Camden má ultra nízky energetický štandard a ročné náklady na energiu sú okolo 220 eur.

Pasívny solárny dom v náručí prírody šetrí náklady a znižuje uhlíkovú stopu

Pasívny solárny dom v amerických horách využíva výhody najmodernejších energetických riešení na šetrenie nákladov, ale aj životného prostredia.

Plánujete protislnečnú ochranu? Poradíme vám.

Dokonca aj na tom najpohodlnejšom záhradnom nábytku si človek v lete neoddýchne, pokiaľ naňho praží slnko. Vhodná protislnečná ochrana je kľúčom k dokonalému relaxu. Vyberte...

Prvá plávajúca farma na svete je domovom pre 32 zvierat

Plávajúca farma v Rotterdame, ktorá je jediná svojho druhu na svete, ukazuje ako sa dá znížiť citlivosť a ohrozenie potravinovej výroby voči klimatickým zmenám a zvýšiť jej udržateľnosť.

Zateplenie: základné tipy, ako a čím zatepliť fasádu

Dobré zateplenie znamená správne zvolený materiál, ktorý prinesie zásadnú úsporu energií pri vykurovaní, tak aj pri klimatizovaní interiéru budovy.